Overig vastgoed 1e kwartaal 2026: flinke groei
Beleggers investeerden in het eerste kwartaal van 2026 gemeten naar leverdatum voor een totaalbedrag van 450 miljoen euro in overige vastgoedklassen. In dezelfde periode vorig jaar lag dat bedrag op 166 miljoen euro. Dat is een groei van ruim 170 procent.
Onder de categorie ‘Overig’ schaart StiVAD vastgoed als maatschappelijk vastgoed, hotels en grond.
Onder de vijf grootste transacties in deze categorie die StiVAD registreerde, bevinden zich de oplevering van het Maritim Hotel in Amsterdam voor 270 miljoen euro en de aankoop van het Ruby Hotel aan de Glashaven in Rotterdam voor 57 miljoen euro door Bouwinvest. Een bijzondere transactie is de aankoop van de failliete biologische kwekerij van kruiden en groenteplanten voor hobbykwekers Jongerius in Houten door ondernemer Wim Beelen. Hij wil het 30 hectare grote glastuinbouwbedrijf voortzetten. Op vier staat de grondtransactie van 10 miljoen euro waarmee een ontwikkelcombinatie van Synchroon en BPD voorsorteert op woningbouw in het industriegebied Sloterdijk in Amsterdam. De top 5 wordt afgesloten met de aankoop voor 9 miljoen euro van de multifunctionele accommodatie Het Hunzehuys in Borger door de gemeente. De laatste drie transacties zijn feitelijk geen zuivere beleggingstransacties.
Door de ongelijksoortige verzameling vastgoedobjecten in deze categorie is het niet zinvol een overzicht van betaalde rendementen in boxplots te presenteren. Wel is er iets te zeggen over de netto-uitstroom van buitenlands kapitaal in deze categorie. Die komt uit op 10 miljoen euro.
De grootste verkoper onder buitenlandse beleggers was een partij uit de Verenigde Staten. Een buitenlandse koper van Nederland vastgoed in deze vastgoedklasse is dit jaar nog niet gesignaleerd.





